Nová predajňa v Žiline

16.06.2016

Značka potravinového reťazca Terno dnes prichádza do Žiliny. Vo svojej prvej predajni v bývalom OD Prior na Námestí Andreja Hlinku v Žiline zamestná 47 nových pracovníkov a ponúkne zákazníkom okrem štandardného sortimentu i výrobky od regionálnych dodávateľov či bezlepkové potraviny.

Spoločnosť Terno rozširuje svoju obchodnú sieť v poradí už o 116. predajňu. Žilinčania môžu využívať formát Terno plus, ktorý sa od klasických potravín líši väčšou rozlohou a ponúka vyšší štandard nakupovania. „Tešíme sa, že značku Terno môžeme predstaviť Žilinčanom,“ povedal Petr Škraček, riaditeľ predaja zo spoločnosti Terno. Predajňa má rozlohu 1 344 m2 a je dostupná aj pre imobilných zákazníkov, keďže priamo na prízemí zo strany námestia je bezbariérový vchod.

Žilinské potraviny Terno plus budú zásobované regionálnymi dodávateľmi, napríklad lokálnou pekárňou Peza, mliekarňami a producentmi tradičných syrových výrobkov: Augustin Viater – Oravská Lesná, Apolenikova, Pavol Mandinec, AgroBio Hubice, Ovčia farma, a dodávateľmi tradičných mäsových výrobkov Hurka a Knižka. Predajňa bude mať aj vlastnú pekársku výrobu, začiatok jej prevádzky je naplánovaný na leto. „Našim zákazníkom poskytneme jednu z najširších ponúk bezlepkového sortimentu v meste,“ vysvetľuje Zuzana Cseriová, riaditeľka nákupu zo spoločnosti Terno. „Zákazníci tu nájdu ucelenú ponuku značky Schär, bezlepkový sortiment od spoločnosti Vitana, bezlepkové zmesi Prima Well, malých lokálnych výrobcov zastrešených dodávateľom Vitalica a čoskoro pribudnú aj výrobky Pečivárne Liptovský Hrádok.“

Počas otváracieho dňa čakajú na zákazníkov rôzne akcie a zľavy, napríklad ochutnávka nátierok a šalátov z vlastnej výroby. Pre prvých 500 zákazníkov, ktorí nakúpia za viac ako 10 eur, sú pripravené čerstvé bylinky v črepníku, ďalší zákazníci dostanú zľavový kupón na najbližší nákup.

Otváracie hodiny Terno plus v Žiline:

  • pondelok až piatok: 6:30 – 20:00
  • sobota: 7:00 – 19:00
  • nedeľa: 8:00 – 19:00

Obchodná sieť Terno v súčasnosti prevádzkuje 116 maloobchodných predajní. Po rozhodnutí Protimonopolného úradu v máji 2016 sa jej vlastníkom stala spoločnosť TERNO real estate s.r.o, pod ktorú prejde väčšina predajní Terno, Moja Samoška a Hypernova k 1. 7. 2016. V tomto roku dôjde k ich rebrandingu a postupnému remodelingu.