Čokoládové crinkles so slaným karamelom

Dezerty
Všetky recepty

Suroviny:

Do vačšej misky si nakrájajte maslo a nechajte ho trochu zmäknúť, aby sa s ním lepšie pracovalo. Zatiaľ si rozpustite čokoládu vo vodnom kúpeli. K maslu pridajte cukor a vyšlahajte do nadýchanej peny. Následne pridajte žĺtok, roztopenú čokoládu a poriadne premiešajte. Na záver pridajte preosiatu múku s kypriacim práškom a vypracujte do kompaktného cesta. Cesto dajte minimálne na hodinu do chladničky, najlepšie na celú noc.

Pripravte si zatiaľ slaný karamel. Cukor si dajte do hrnca a na miernom ohni ho nechajte roztopiť. Trvá to pár minút a je potrebné stále miešanie, aby sa cukor nepripálil. Ak je cukor úplne roztopený, pridáte nakrájané maslo a miešate až kým sa maslo spojí s cukrom a vznikne vám ucelená hmota, trvá to približne 3-4 minúty. Pridáte smotanu na šlahanie a necháte prevrieť minútu za stáleho miešania. Karamel stiahnite z ohňa a primiešajte soľ. Hotový karamel prelejte do nádoby a nechajte ho vychladnúť.

Vychladené cesto na čokoládové crinkles rozdelíte na približne rovnaké časti, z ktorých budete tvarovať guličky. Ak ich chcete mať rovnaké, použite kuchynskú váhu a jedna by mala mať 15 g. Hotové guľky preložte na plech na pečenie a pomocou varechy do nich spravte hlbokú dierku, ktorú budete po upečení plniť karamelom. Guľky sa pri pečení roztiahnu a jemne popraskajú. Pečiete ich na 160 st, 10 - 12 minút. Po vychladnutí ich naplňte karamelom, môžte použiť zdobiaci sáčik ale postačí aj kávová lyžička :)

NUTRIČNÉ INFORMÁCIE
Na 1 porciu, z celkového množstva vyjde 25 porcií.

kalórie: 3050 kcal (122 kcal)
bielkoviny: 29 g (1,2 g)
sacharidy: 370 g (15 g)
tuky: 160 g (6,5 g)

Zdielať