Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Informácie pre médiá

V auguste pribudli v Bratislave dve nové predajne potravín KRAJ

Bratislava, 20. septembra 2018 − Slovenský koncept maloobchodnej siete KRAJ má už päť predajní. Doposiaľ posledná, otvorená v auguste, sa nachádza v podchode Trnavské Mýto. Zákazníci nájdu aj na tomto frekventovanom prestupnom mieste výrobky od regionálnych dodávateľov zo Slovenska, zdravý sortiment a bežné potraviny za primerané ceny. Od otvorenia prvej predajne v marci tohto roka uskutočnili zákazníci v sieti KRAJ viac ako 600 tisíc nákupov a podiel slovenských výrobkov na predaji dosiahol 56 %. KRAJ už aktuálne ponúka 560 regionálnych výrobkov.

Maloobchodná sieť KRAJ má po necelom polroku na trhu už päť predajní. Po Devínskej Novej Vsi, Petržalskej tržnici, Ovručskej ulici v bratislavskom Novom Meste a Kašmírskej ulici v Ružinove, otvoril KRAJ svoje brány pre verejnosť v ďalšej lokalite. „Tešíme sa, že môžeme našich zákazníkov obslúžiť v zrenovovaných priestoroch na frekventovanom prestupnom mieste v podchode Trnavské Mýto a našimi službami im tak spríjemniť cestovanie,“ povedal Stanislav Čajka, generálny riaditeľ spoločnosti Terno. „Aj v novej predajni KRAJ na Trnavskom Mýte nájdu zákazníci pod jednou strechou kombináciu výrobkov od lokálnych a regionálnych dodávateľov zo Slovenska, zdravý sortiment pre spotrebiteľov uprednostňujúcich zdravý životný štýl či ľudí s potravinovou intoleranciou, ako aj bežné potraviny za primerané ceny,“ dodáva. Rozširovanie konceptu KRAJ v tomto roku ešte nekončí. „Do decembra plánujeme otvoriť ďalšie dve predajne, a to na Drotárskej ulici v Bratislave a v mestskej časti Bratislava-Rusovce,“ povedal S. Čajka.

Koncept KRAJ je u zákazníkov obľúbený. Počas prvých šiestich mesiacov uskutočnili v sieti KRAJ viac ako 600 tisíc nákupov. Podiel počtu slovenských výrobkov na predaji dosiahol úroveň 56 %. V regáloch predajní KRAJ nájdu zákazníci 2 855 slovenských výrobkov, pričom aktuálne 560 z nich pochádza od regionálnych dodávateľov. V prieskume spoločnosti KANTAR Slovakia sa 72 % zákazníkov vyjadrilo, že sieť KRAJ uprednostnia pri svojom ďalšom nákupe pred konkurenciou. Najlepšie hodnotili sortiment, vzhľad predajne, personál, rýchlosť nákupu a vybavenia pri pokladni. V sieti KRAJ pracuje k dnešnému dňu 116 zamestnancov a celkové investície dosiahli úroveň 2,8 milióna eur.

O spoločnosti TERNO real estate

Spoločnosť TERNO real estate aktuálne prevádzkuje viac ako 100 predajní Terno a Moja Samoška. V marci 2018 predstavila prvú predajňu pod názvom KRAJ, v súčasnosti už prevádzkuje päť predajní.

Zdielať

Ďalšie tlačové správy: